تیرگی زیر چشم و رفع آن

علت تیرگی زیر چشم چیست؟

تیرگی زیر چشم یک مشکل شایع در این زمانه شده است، می دانید چرا؟

چون سبک زندگی امروزی از نظر خواب و خوراک یک سبک سودازاست و از منظر طب ایرانی، دلیل اصلی این نیز مسئله خشکی است که در اثر سودای تولید شده در بدن، بوجود می آید. این سودا در قسمتهایی مثل چشم ته نشین می شود.

برای آشنایی با پاکسازی سودا این ویدئوها را ببینید.

البته باید یادآوری کنیم که یک عامل خیلی مهم دیگر هم برای تیرگی زیر چشم وجود دارد که وراثت و ژنتیک است. از اینرو خیلی از افراد بصورت خانوادگی درگیر این مسئله هستند. آیا در خانواده شما هم تیرگی زیر چشم شایع است؟

علت تیرگی زیر چشم چیست و چگونه رفع می شود

راهکارهای رفع تیرگی زیر چشم

زمانیکه این موضوع به دلیل وراثت باشد، کار چندانی نمی شود انجام داد و بیشتر توصیه به داشتن تغذیه مناسب و استفاده از کرمهای دورچشم برای رفع تیرگی و همچنین استفاده از آبرسان قوی  برا ی جلوگیری از پیشروی تیرگی است.

اما در مواقع دیگر که عامل تیرگی زیر چشم ناشی از وراثت نیست، اصلاح سبک زندگی مهمترین توصیه است. پرهیز ار غذاهای سودازا، داشتن خواب شبانه کافی و دوری از غم و اندوه در پیشگیری و رفع این مشکل بسیار مهم است.

استفاده از رطوبت رسانهای طبی چه از نوع خوراکی و چه از نوع موضعی، می تواند کمک بسیار بزرگی برای درمان سیاهی و تیرگی زیر چشم باشد.

درمانهای طب ایرانی برای تیرگی زیر چشم

شیر بادام هم یک معجون بسیار عالی برای درمان تیرگی زیر چشم است. شیربادام رطوبت لطیف و ملایمی را به بدن می رساند و می تواند  مانع خشکی بدن و خشکی پوست بخصوص در قسمتهای حساسی مثل پوست زیر چشم باشد.

برای یادگیری نحوه تهیه شیربادام اینجا را کلیک کنید.

ماءالجبن یا آب پنیر هم یک رطوبت رسان عالی است. خوردن آب پنیر یا ماءالجبن در صبح ناشتا باعث دفع سودای تجمعی در بدن می شود. بعلاوه، ماسک کردن آن روی پوست صورت و زیر چشم هم در رفع سیاهی و لک و خشکی پوست در ناحیه زیر چشم بسیار موثر است.

استفاده از روغن کرچک به صورت موضعی به مدت سه هفته روی پوست زیر چشم، می تواند برای درمان سیاهی زیر چشم بسیار مفید باشد.

کمپرس دمکرده بابونه یا تی بگ بابونه در زیر چشم هم یک درمان موثر و مفید برای رفع تیرگی زیرچشم است.

همرسانی کنید