رشته پلو

رشته پلو، غذای سنتی مخصوص چهارشنبه سوری

 

 

رشته پلو

در فرهنگ باستانی  ایران مناسبتهای مختلف، همراه با آداب و رسوم متنوعی است که ریشه در فرهنگ غنی این سرزمین است. بخشی از این آداب و رسوم، خوراک ها و تنقلات ویژه برای هر جشن و مناسبت است. چهارشنبه سوری هم مثل سایر جشنهای این سرزمین همراه با آداب و رسوم خاصی است.  غذای ویژه چهارشنبه سوری، رشته پلو است. بیایید با هم این غذاری لذیذ و سنتی را برای شام چهارشنبه سوری تهیه کنیم.

مواد لازم برای رشته پلو: (برای ۴-۵ نفر)

۱.برنج: ۳ پیمانه، خیسانده
۲. رشته پلویی: ۲ پیمانه، بوداده
۳. زعفران: اندکی، ساییده
۴. نمک بدون ید: به میزان لازم
۵. روغن حیوانی: به میزان لازم
۶. گوشت گوسفند: ۵۰۰ گرم‌، چرخ‌کرده
۷. خرما: ۱ پیمانه، هسته‌گرفته
۸. کشمش: ۱ پیمانه، بی‌هسته و خیسانده
۹. پیاز: ۲ عدد متوسط
۱۰. پیاز داغ برشته: در صورت تمایل
۱۱.سیب‌زمینی یا نان: در صورت تمایل
۱۲. فلفل و زردچوبه: به میزان لازم

 دستور پخت رشته پلو

ابتدا پیاز را رنده کرده، با گوشت گوسفندی، فلفل، زردچوبه و نمک مخلوط‌کنید و در روغن حیوانی تفت‌دهید و روی حرارت ملایم بگذارید تا گوشت‌ها کمی بپزد.

👈 می‌توانید با مواد بالا گوشت را به صورت کوفته‌ریزه در‌آورید و داخل روغن تفت‌دهید.

👈سپس برنج را با کمی نمک و آب، به روش چلو خیس‌کنید و پس از چندساعت آب آن‌ را خالی‌کرده، داخل دیگی که در آن، آب در حال جوشیدن است، بریزید.
رشته‌ پلویی بوداده (بو دادن رشته مشکل دیر هضمی آن را برطرف می کند) را به اندازه بند انگشت خردکنید و پس از جوشیدن برنج در آب، رشته‌ها را داخل دیگ بریزید و با کفگیر، برنج و رشته را یک دور آهسته بگردانید تا مخلوط شود. پس از نرم‌شدن برنج و رشته، این مخلوط را آب‌کش کنید.
👈نیم‌پیمانه آب و روغن در دیگ داغ‌کنید. می‌توانید سیب‌زمینی یا نان برای ته‌دیگ قرار دهید، روی آن مخلوط برنج و رشته را با کفگیر بریزید و سپس گوشت‌ تفت‌داده‌شده یا کوفته‌ریزه‌ها را روی برنج بریزید و مانده برنج را روی گوشت کوت‌کنید.
👈دیگ را با در و شعله‌پخش‌کن روی آتش تیز بگذارید. پس از ۱۰-۱۲ دقیقه که برنج دم بالا داد، حرارت را کم‌کنید، نیم‌پیمانه دیگر آب و روغن داغ روی برنج بدهید و دم‌کنی را روی دیگ بگذارید. پس‌از حدود ۶۰-۹۰ دقیقه (بسته به برنج شما) پلو با ته‌دیگ آماده است.

👈خرما وکشمش را در ۳-۴ قاشق روغن داغ تفت‌دهید و هنگام دم‌کردن برنج، با گوشت روی برنج بریزید و دم‌کنید یا هنگام کشیدن پلو در دیس، به کمک پیاز داغ، خرما، کشمش و برنج زعفرانی روی دیس غذایتان را آرایش‌کنید.

👈زعفران ساییده را در ۱-۲ قاشق آب‌داغ حل‌کنید و با یک کفگیر برنج در کاسه بریزید و دیس برنج را با آن آرایش‌کنید.

🔴نکته: رشته پلویی بوداده، که از رشته آشی نازک‌تر است، را می‌توان از خواربارفروشی تهیه‌کرد. اگر رشته خام باشد، باید آن‌ را در تابه‌ای بدون روغن، ۵-۶ دقیقه بوداد و به اندازه یک بند انگشت خردکرد.

🔥 رشته‌پلو از غذاهایی است که در چهارشنبه سوری خورده‌ می‌شود تا اگر سررشته کار در سال پیش گم‌شده‌است، در سال آینده به‌دست بیاید.👌😊

 

لینکهای مرتبط

پیج اینستاگرام ساینا را ببینید.

فروشگاه ساینا در اینستاگرام را دنبال کنید.

 دستور تهیه یک سوپ مناسب برای سرماخوردگی، آنقلوآنزا و کرونا را هم ببینید.

 

عضو کانال تلگرام ساینا طب بشوید.

چنین گفت زرتشت:
که سوزانید بدی را در آتش
تا ز آتش برون آید نیکی

امشب در خانه بمانیم و آرزو کنیم که چهارشنبه سوری سال بعد شرایطی باشه که همه در کنار هم این رسم استانی رو جشن بگیریم🙏

چهارشنبه سوری

زردی من از تو 🔥
سرخی تو از من 🔥

چهارشنبه سوری تون مبارک❤️

همرسانی کنید